De nieuwe meerwaardebelasting is in financiële middens zowat ‘the talk of the town’. Over de meerwaardebelasting is er in pers- en vaktijdschriftartikels, alsook in een aantal nieuwsberichten van consultantskantoren, al heel wat inkt gevloeid. Wat opvalt is dat het gros van die publicaties de toepassing van de nieuwe meerwaardebelasting essentieel en soms zelfs uitsluitend benaderen vanuit de loutere invalshoek van ‘klassieke’ financiële producten op bancaire effectenrekeningen en weinig of zelfs helemaal geen oog hebben voor spaar- en beleggingsverzekeringen. Gelet op de eigenheid van de werking van levensverzekeringen, krijgt de toepassing van de nieuwe meerwaardebelasting op die verzekeringen nochtans op diverse vlakken een heel eigen en soms afwijkende invulling.Het nieuwe boek wil dit hiaat opvullen door in te zoomen op die spaar- en beleggingsverzekeringen. Hierbij wordt niet alleen de meerwaardebelasting as such behandeld: het boek gaat een stap verder en tast ook af in welke mate de nieuwe meerwaardebelasting een aantal ‘ingeburgerde’ optimalisatietechnieken inzake vermogensstructurering en successieplanning via spaar-en beleggingsverzekeringen bijstuurt en verkent in dit verband ook een aantal nieuwe pistes en zelfs heuse opportuniteiten, met hierbij natuurlijk ook aandacht voor de erfbelasting.
Paul Van Eesbeeck is juridisch adviseur. Paul behaalde een master in de rechten en een master fiscaliteit & boekhoudkundig onderzoek (UGent), alsook een postgraduaat verzekeringsmanagement (EHSAL Brussel).
Hij startte zijn loopbaan in 1988 bij De Vaderlandsche (ING Insurance). In 1998 vervoegde hij de groep Vereycken & Vereycken, waar hij vennoot is van het advieskantoor Vereycken & Vereycken Legal, dat binnen de pensioen- en verzekeringssector juridisch en verzekeringstechnisch advies verstrekt.
Paul is tevens docent aan de KULeuven, is een veelgevraagd spreker op seminaries en congressen en is auteur van diverse boeken en publicaties in vaktijdschriften. Hij is tevens hoofdredacteur van Life & Benefits (Kluwer), medewerker van Fiscoloog (Roularta), erkend ITAA-opleider en was van 2004 tot 2024 ondervoorzitter van de Commissie voor aanvullende pensioenen. paul.vaneesbeeck@vereycken.be www.vereycken.be
Boek: 125 pagina’s
Prijs: € 96,00 incl. btw vanaf eind mei 2026 tot en met 3 juli 2026 (nadien € 106,00 incl. btw)
Bestel het boek 'De toepassing van de nieuwe meerwaardebelasting op levensverzekeringen'